Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janusza Korczaka
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Radosna Szkoła

W roku 2010 Szkoła Podstawowa nr 1 za pośrednictwem organu prowadzącego pozyskała wsparcie finansowe z programu rządowego „Radosna szkoła”, które przeznaczone zostało na zakup pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw w szkole. Wysokość dofinansowaniu wyniosła 12 000,00 zł.

Dzięki programowi wspierającemu naukę, wychowanie i opiekę w klasach I-III oraz zmierzającemu do wyrównywania szans edukacyjnych dzieci, możliwe było zakupienie pomocy dydaktycznych mających na celu kształtowanie u dzieci umiejętności motorycznych, jak również umiejętności w zakresie koordynacji wzrokowo-ruchowej, spostrzegawczości, sprawności i zdolności manualnych, precyzji i celowości ruchu oraz wyobraźni przestrzennej.

Miejsce zabaw w szkole zorganizowane zostało w postaci dwóch stref – tematycznych kącików zabaw:

  1. strefa wyposażona w pomoce dydaktyczne pozwalające na zaspokojenie przez dzieci potrzeby ruchu, a zarazem usprawniające koordynację wzrokowo-ruchową (m.in. duże miękkie klocki i figury, piłki, piłki skaczące, piłki sensoryczne, dyski do balansowania, materace do zabaw ruchowych, tory przeszkód, elementy do wspinaczki);
  2. strefa wyposażona w pomoce dydaktyczne usprawniające umiejętności w zakresie małej motoryki, ale także dające możliwość odpoczynku (m.in. układanki, gry planszowe, klocki, zabawki dydaktyczne, materiały służące do kształtowania wyobraźni, wspomagające spostrzegawczość). 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Ewa Krekota 01-12-2010 12:51
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Ewa Krekota 01-12-2010
Ostatnia aktualizacja: - 01-12-2010 12:51